Co najbardziej urzeka w Koszalinie?

Koszalin to piękne miasto z ciekawą tradycją. Odwiedzenie go zwłaszcza w sezonie letnim jest doskonałym pomysłem, dla wszystkich ceniących sobie historię i piękno krajobrazu.
Koszalin to kaszubskie miasto, położone w województwie pomorskim, nieopodal Mielna, Sarbinowa i Łazów. Tu do dyspozycji mamy kilka jezior, które wchodzą w skład lokalnych rezerwatów przyrody. Urlop spędzony na tych terenach, z pewnością należeć będzie do przyjemnych i niezapomnianych. Baza noclegowa oferuje wygodne pokoje, w niewygórowanych cenach, co ostatecznie przeważa szalę na korzyść miasteczka. Spis noclegów to szeroka gama hoteli, pensjonatów i kwater, spośród których sami możemy wybrać tę wymarzoną.

Koszalin na trasie wakacyjnych podróży powinien zajmować miejsce honorowe. Mimo, że nie posiada bezpośredniego dostępu do Morza Bałtyckiego, wycieczka na wybrzeża zajmie nam zaledwie chwilę, a dodatkowo możemy pokusić się o niecodzienny środek transportu, jakim jest funkcjonująca od XIX wieku kolejka wąskotorowa. To alternatywa dla samochodu, która pozwoli nam ominąć korki, a sama w sobie jest ciekawą atrakcją. Nie zapominajmy, że aby spędzić wspaniały czas na kąpielach, nie trzeba wyjeżdżać z Koszalina, bowiem mamy tu do dyspozycji kilka akwenów, spośród których największym jest Jezioro Jamno. To miejsce znane na wybrzeżu, zwłaszcza wśród miłośników sportów wodnych. Idealne warunki sprawiają, że żagle są stałym elementem krajobrazu w tym miejscu. Swobodnie możemy korzystać z kajaków i wędki, a dla biernych turystów, przygotowana została plaża, gdzie mogą zażywać kąpieli słonecznych. Takie wakacje to prawdziwa przyjemność, lecz to nie wszystko, co możemy zobaczyć w Koszalinie. Tu bowiem znajduje się wiele zabytków, których część pochodzi z XIV wieku. Ogromna wartość historyczna tych miejsc, skłania do ich odwiedzenia. Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP z 1333 roku, fragmenty murów obronnych z 1320 roku, a także wiele innych obiektów sakralnych wzbogacą nasz urlop. Dodatkowo, możemy pokusić się o odwiedzenie Parku Książąt Pomorskich, Góry Chełmińskiej i kilku innych miejsc, które są nie tylko piękne, ale przedstawiają losy miejscowości. Ci którzy zapragną poczuć morską bryzę powinni wybrać się chociaż na chwilę nad Bałtyk. Najlepsza będzie mała spokojna miejscowość, jak np. Grzybowo, w którym będzie mogli cieszyć się ciszą i szumem morskich fal.

Szukając ciekawych lokali gastronomicznych dobrze jest się udać na rynek, gdzie znajdziemy kilka wartych uwagi knajp, z niezwykłym kaszubskim klimatem i niepowtarzalnymi daniami kuchni regionalnej.

4 myśli nt. „Co najbardziej urzeka w Koszalinie?

  1. Ja jednak wolę trochę mniejsze miejscowości, gdzie jest bardziej kameralnie…

  2. Koszalin to dobre miejsce na bazę wypadową – można znaleźć tam nocleg i zwiedzać miejscowości w okolicy

  3. Byłam na weekend w Koszalinie fajne miasto i ciekawe zabytki, ale właściwie to tylko tyle

  4. mam podobne zdanie jak @rojo jechać, zobaczyć, zwiedzić i tyle. Ponownie bym nie pojechała do Koszalina bo nie miałabym co robić

Dodaj komentarz