Jedziemy w Sudety, czyli kilka porad dla turystów

Sudety co roku goszczą w swych „progach” bardzo wielu turystów. Nic dziwnego – jest to bowiem duży łańcuch górski, który oferuje podróżnym dużo interesujących atrakcji. Mamy dla Was kilka porad i wskazówek, które na pewno pomogą Wam tak zorganizować wyjazd, aby był jak najbardziej udany. Zapraszamy więc do przeczytania artykułu!

Sudety są dużym łańcuchem górskim, którego największe części znajdują się w Polsce i Czechach. Niewielki obszar tych wyżyn znajduje się również na terytorium Niemiec. My dzisiaj jednak zajmiemy się Polską. Największa część znajduje się w województwie dolnośląskim. Klimat jest typowo górski – musimy więc przygotować się na chłodne i wilgotne powietrze. Miłośników przyrody na pewno zainteresuje fakt, iż w Sudetach znajduje się wiele gatunków fauny i flory, które występują wyłącznie w tym regionie. Wycieczka w jest więc doskonałą okazją na obserwowanie otaczającej nas natury.

JAK DOJECHAĆ? Na pewno zastanawiasz się, jaki środek transportu wybrać, aby jak najwygodniej dotrzeć w Sudety. Oczywiście, wszystko zależy od tego, do jakiej miejscowości się wybierasz. Jednak najlepszą opcją będzie własny samochód – zwłaszcza jeżeli wybieramy się do mniejszej miejscowości. Mamy również do wyboru pociągi i autobusy, jednak wiąże się to z wieloma przesiadkami.

JAKĄ MIEJSCOWOŚĆ WYBRAĆ? Sudety są bardzo rozległym łańcuchem górskim – mamy więc do wyboru wiele miejscowości, które możemy odwiedzić. Jeżeli lubimy klimat większych miast to wybierzmy Karpacz lub Szklarską Porębę. Są to dość duże miejscowości turystyczne, na pewno będziemy więc zadowoleni. Jeśli jednak chcielibyśmy odpocząć w ciszy i spokoju, wybierzmy raczej mniej znaną lokalizację. Dla fanów dbania o swoje zdrowie mamy interesującą propozycję – w Sudetach znajdują się uzdrowiska, które polecamy odwiedzić.

GDZIE SPAĆ? Baza noclegowa jest naprawdę duża, więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na noclegi. Sudety oferują nam bowiem wiele miejsc, w których możemy się zatrzymać. Mamy więc wybór pomiędzy uroczymi małymi pensjonatami, kwaterami prywatnymi, a dużymi hotelami, które w swojej ofercie mają dla turystów dodatkowe atrakcje (takie jak basen czy SPA).

CO ROBIĆ? Wyjazd w Sudety gwarantuje nam moc atrakcji. Możemy tutaj spędzić aktywnie czas, lub odpocząć wygrzewając się w ciepłej wodzie basenów. Jeżeli jesteśmy miłośnikami aktywnego spędzania czasu to możemy zdecydować się na przejażdżki rowerowe, długie spacery zboczami górskimi czy zdobywanie wysokich szczytów. W zimie możemy dodatkowo pojeździć na nartach lub wybrać się na lodowisko. Na pewno więc nie będziemy się nudzić. Wyjazd w Sudety jest doskonałym pomysłem jeśli chcemy spędzić wolny czas w pięknym miejscu. Nie czekaj więc dłużej i wybierz się w niesamowitą podróż w te interesujące góry.

Dodaj komentarz