Malowniczy Zalew Kamieński w pobliżu Kamienia Pomorskiego

Osoby, które zdecydują się na pobyt na Pomorzu Zachodnim w Kamieniu Pomorskim z pewnością nie będą narzekać na nudę. Tutaj można liczyć na wiele naprawdę interesujących atrakcji turystycznych. Przede wszystkim w samym Kamieniu Pomorskim do dziś możemy znaleźć całkiem sporo interesujących zabytków architektonicznych, które pochodzą z dawnych lat. Jednak także i wielbiciele pięknych widoków nie powinni być rozczarowani. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się przecież także malowniczy Zalew Kamieński.

Zalew Kamieński to przepiękne miejsce, które na pewno warto odwiedzić w trakcie swojego pobytu na Pomorzu Zachodnim. Do Zalewu uchodzą wody Lewieńskiej Strugi, Świńca. Zalew na Dźwinie każdego roku przyciąga wielu turystów, którzy chcą w spokoju nacieszyć się piękną przyrodą tych okolic. Warto podkreślić jeszcze, że znajduje się tu Wyspa Chrząszczewska, czyli trzecia pod względem wielkości wyspa w naszym kraju. To także miejsce, które zdecydowanie zasługuje na uwagę turystów. Właśnie na słynnej Wyspie Chrząszczewskiej znajduje się tzw. Głaz Królewski, czyli głaz narzutowy, od którego swoją nazwę wziął Kamień Pomorski. Ogromny głaz ma około 20 m obwodu, na 3 mety wystaje ponad powierzchnię wody. Jako ciekawostkę można dodać jeszcze, że zgodnie z tutejszymi legendami to właśnie na tym głazie Bolesław III Krzywousty odebrał defiladę floty pomorskiej w pierwszej połowie XII wieku.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Zalew Kamieński? Nie każdy ma świadomość tego, że to miejsce to obszar szczególny pod względem przyrodniczym. Tutaj właśnie znajduje się „Zalew Kamieński i Dziwna” – to rejon ochrony ptaków. Oprócz tego jest tutaj również obszar ochrony siedlisk ptasich, czyli „Ujście Odry i Zalew Szczeciński”. Jest to duża atrakcja nie tylko dla osób zainteresowanych szeroko pojętą przyrodą, ale także i dla fanów rybołówstwa. Tutejsze wody obfitują w okonie, leszcze, dzikie karpie, płocie, węgorze, szczupaki itd.

Jeśli ktoś ma ochotę na wizytę w pobliżu Zalewu Kamieńskiego i np. na skorzystanie z tutejszej szkółki windsurfingu i kitesurfingu, powinien zarezerwować zawczasu nocleg. Wiele ogłoszeń typu "wolne noclegi Kamień Pomorski" można znaleźć w Internecie. Na szczęście baza noclegowa w tym pomorskim mieście jest faktycznie rozbudowana.

Dodaj komentarz