Na spokojny urlop do Łukęcina

Równo 100 km od Koszalina [więcej: blog], w którym byliśmy niedawno położona jest pewna nadbałtycka miejscowość z charakterem.
Łukęcin jest niedużą nadmorską miejscowością, położoną w województwie zachodniopomorskim. To miejsce, w którym najlepiej będą się czuć osoby, które mają ochotę na spędzenie urlopu nad Bałtykiem, jednakże nie lubią tłumów. Mimo że Łukęcin jest nieduży, to w miejscowości oraz jej okolicy nie brakuje atrakcji, które sprawiają, że pobyt w tym miejscu jest niezapomniany.

Przyjeżdżając do Łukęcina, warto nastawić się na spędzanie dużej ilości czasu nad morzem. Plaża jest tu bardzo ładna – ma blisko 200 metrów długości, jest szeroka i pokryta złocistym piaskiem, jednak chyba największym jej atutem jest fakt, że nawet w najbardziej szczytowych miesiącach w roku można na niej bez trudu znaleźć miejsce. Oczywiście, przy plaży wytyczone jest kąpielisko (w czasie wakacji jest ono strzeżone), zatem jest to dobre miejsce dla osób lubiących wygrzewać się na słońcu oraz dla tych, którzy od wylegiwania się na plaży wolą wodne atrakcje. Naturalnie atrakcje nie ograniczają się jedynie do pobytu na plaży. Miejscowość jest otoczona lasami, które są dobre na odbywanie wycieczek pieszych i rowerowych, pod koniec sezonu wakacyjnego można się tam wybrać także na grzyby.

Łukęcin to spokojna miejscowość bez licznych zabytków, jeśli jednak ktoś ma ochotę na zobaczenie interesujących obiektów, powinien zdecydować się na odbycie jednodniowej wycieczki do którejś z okolicznych miejscowości. Warto udać się na przykład do Dziwnówka [więcej: strona] – oddalonego od Łukęcina o około 9 km (zatem trasę można pokonać na przykład na rowerze). Stamtąd można wybrać się w rejs statkiem po Bałtyku, ciekawą formą spędzenia czasu może okazać się także przejście w okolice stojącej tam latarni morskiej. To obiekt bardzo nietypowy, ponieważ nigdy nie pełnił funkcji latarni. Obecnie działa tam sklep, w którym można kupić pamiątki z pobytu nad Bałtykiem.

Łukęcin oraz jego okolice to miejsce, w którym można spędzić bardzo udany urlop. By jednak móc korzystać z atrakcji tego letniska, należy wcześniej pomyśleć o zarezerwowaniu noclegów [więcej: meteor]. W Łukęcinie można zatrzymać się przede wszystkim w domkach letniskowych oraz kwaterach prywatnych. Dużym atutem miejscowości jest to, że baza noclegowa nie jest bardzo oddalona od plaży, dzięki czemu można się na nią dostać w zaledwie kilka minut.

Dodaj komentarz